Bir marka hikayesi: İncek BellaPais Konutları

Eklenme Tarihi : 09 Nisan 2018

Barış İnşaat'ın Ankara, İncek'te yapımına başladığı yeni lüks konut projesi İncek BellaPais Konutları'nın ön lansmanını yaptık. Pastels Reklam olarak, Barış İnşaat ile kurulduğu günden bu yana kesintisiz çalışıyoruz. Bu yüzden İncek BellaPais Konutları’nın marka hikayesi kadar bizdeki hikayesi de gerçek ve çok güzel.

İncek BellaPais Konutları’nın adı “Hadi bir isim bulalım, havalı, artistik bir isim olsun.” diyerek koyulmadı. Projenin adını aldığı Bellapais Köyü, Barış İnşaat’ın kurucusu Mehmet Akyüz’ün yapımı süren konut projeleri nedeniyle sık sık gittiği Girne’de; bir nebze dinlenmek için mola verdiği, her Girne ziyaretinde uğramadan geçemediği bir güzel köy. İncek BellaPais Konutları projesi henüz projelendirme aşamasındayken Mehmet Akyüz’ün esin kaynağı işte bu köy.

Mehmet Akyüz, çok iyi bildiği, sevdiği bu köyden esinlenerek Ankara’da farklı, bambaşka bir konut projesini hayata geçirmek istiyordu. Mimarlara, bize izlenimlerini anlatıyordu. İşte burada başladı bizim güzel Bellapais hikayemiz. Dünyaca bilinen adıyla Bellapais, “güzel ülke” anlamında. Bizdeki adı ile Beylerbeyi…

Bellapais’e biz de gittik. Şubat ayında bahar vardı. Sardunyalar, begonviller ve de papatyalar açmıştı. Havası güzel, kendisi güzel bu küçük köyün manzarası büyük ve muhteşemdi. Sırtını beşparmak dağlarına yaslamış Akdeniz’e bakıyordu. Biz de bakıyorduk, baktığımız bu güzellik karşısında içimizi taze ve beyaz bir sevinç kaplıyordu.

Bellapais’te iki gün kalıp adım adım gezince anladık Mehmet Akyüz’ün neden bu köyden esinlendiğini. İçinde dar yollar, bu yollara açılan büyük, yüksek kapılar vardı. Kapılardan girdiğimizde nar ağaçları, incir ağaçları, limon ağaçları ve sardunyalarla dolu kocaman bahçeler karşılıyordu bizi. Yüksek tavanlı havadar evlerin içi, dışarıdaki güzelliğin kokusu ile doluydu.

Girne ve Akdeniz manzaralı Kybele restoranın açık mekanında kahvaltı yaparken, “Hep burada mı yaşasak ne…” diyorduk. Hani Ankara’yı da seviyorduk, işimiz gücümüz vardı; ama bu yer, bu köy, bu doku bizi içine içine çekiyordu.

İşte markanın hikayesi bu. İnsanı Akdenizli kimliğiyle büyüleyen Bellapais’i olabildiğince Ankara’da yapılandırmak. İncek BellaPais Konutlarında “BellaPais Köyü” bu yüzden var. İncek BellaPais sakinlerine Akdeniz’in büyüsünü yaşatmak için.

Ankara İncek’te, 105 bin metrekare inşaat alanı, 30 bin metrekare arsa alanı üzerinde kurulan İncek BellaPais Konutları bünyesinde 8.500 metrekare alanda; göletleri, kafeleri, değirmenleri, taş yolları, çeşmesi ve köy evleri ile tipik bir Bellapais Köyü kuruluyor. Türkiye’de bir ilk gerçekleştiriliyor ve lüks konut projesi içinde Akdeniz köyü kuruluyor.

Ankara’da bir marka hikayesi yazılıyor…

www.incekbellapais.com