EMD, ArabulAnkara.com’a plaket verdi.

Eklenme Tarihi : 26 Şubat 2015

EMD-Ekonomi Muhabirleri Derneği, "Altın Kalem Ekonomi Muhabirleri Derneği Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" ile, 2014’ün her alandaki en iyi ekonomi haberlerini belirledi.

EMD, 7. Altın Kalem Ekonomi Muhabirleri Derneği Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ni bugün Wyndham Ankara Hotel’de düzenlediği törenle sahiplerine verdi. EMD, ajans desteği için Pastels’e de plaket verdi.

Ekonomi gazeteciliğinde, bir gazetecilik örgütü tarafından verilen ilk ödül olan "Altın Kalem" ödülleri; gazete, dergi, televizyon, radyo, internet gibi herhangi bir yayın organında yayımlanan ekonomi alanındaki haber ve programları kapsıyor. Ekonomi basınının yoğun ilgi gösterdiği “Altın Kalem Ekonomi Muhabirleri Derneği Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” için bu yıl 50‘den fazla haber yarıştı.

Duayen gazetecilerden Taylan Erten, Enerji ve Elbette Kaynaklar Bakanlığı Basın Müşaviri Kerem Eskigün, Bloomberg Muhabiri Ali Berat Meriç, Star Gazetesi Muhabiri Ercan Baysal ve EMD adına Genel Sekreter Hüseyin Tunçay'dan oluşan jüri; 1 Ocak - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında yayınlanan haberleri değerlendirdi. Jüri, ödüle aday çalışmaları değerlendirirken yayınlanan haberin, röportajın, söyleşinin veya programın kamuoyunda tartışılması veya var olan bir süreçte değişikliğe yol açması ölçütlerini dikkate aldı. Ödüller 6 alanda verildi.

Bu yıl Altın Kalem ödülü alan eserler ve gazeteciler şöyle:

Gazete, Dergi, Ajans Haber (Ulusal)

Maske Düşüyor, Banu Şen (Hürriyet)

Gizemli Otel Faturası Ankara 'yı karıştırdı, Sadettin İnan (Milli Gazete)

Gazete, Dergi, Ajans Haber (Yerel)

Tuz Turizmi, Neden Olmasın? Saadet Erciyas (Ege Telgraf Gazetesi)

Made in Turkey mi Turkish Made mi? Korhan Gümüştekin (Ostim Organize Sanayi Gazetesi)

Ajans Haber

Bankalara 4 Köprü Parası Masraf "Ödendi" Erdal Çelikel (AA)

İnternet, Gazete, Haber, Köşe Yazısı

Yap İşlet Devret'e Vergi Şoku, Şükrü Kızılot (Hürriyet)

Radyo-TV Haber Programı

Ekonomik Analiz, Şirin Sümer (TRT Türkiye'nin Sesi Radyosu)

Aselsan'ın Teknoloji Sınavı, Özlem Dalga ve Mustafa Ergen (Bloomberg HT)

Özden Alpdağ Özel Ödülü

1942 yılından bu yana aralıksız 73 yıldır İzmir'de yayın yapan Ticaret Gazetesi

Türkiye'nin bütün bölgelerinde görev yapan ekonomi muhabirleri, yazarları ve yöneticilerini çatısı altında bulunduran EMD’nin Altın Kalem, Ekonomi Basını Başarı Ödülleri organizasyonu kapsamında, Pastels Reklam Tanıtım ve ArabulAnkara olarak bu yıl da üzerimize düşeni yaptık. Anlamı bizim için çok değerli olan bir plaket de biz aldık. EMD camiasındaki tüm dostlarımıza, Yönetim Kuruluna ve Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Türker’e teşekkür ederiz.

Toplumun haber alma özgürlüğü ve aydınlatılması için çalışan tüm basın mensuplarını ve ödül kazanan ekonomi muhabirlerini kutlarız.